Trápi vás celulitída? Vyskúšajte tieto prírodné účinné triky

1
2712
celulitída

Celulitída. Problém, ktorý trápi až 80 až 90% žien. Vzniká na zadku, stehnách, či neskôr na celých nohách. K vzniku celulitídy v značnej miere prispieva najmä nevyvážená strava, málo pohybu, zlý pitný režim. Zároveň by ste sa mali vyvarovať akýchkoľvek estrogénov navyše. K rozvoju celulitídy prispieva aj užívanie hormonálnej antikoncepcie a časté nosenie tesných odevov.

Aké sú prírodné triky na celulitídu?

Zdravé omega3

V prvom rade nahraďte nasýtené tuky zdravými omega3 mastnými kyselinami, ako sú olejnaté ryby, ľanové semienko, rybí olej a orechy. Tie pomáhajú s krvným obehom. Zlý krvný obeh znižuje schopnosť tela dodávať živiny do kožných buniek, čím ich núti aby sa zoskupovali a tým vzniká neželaná celulitída.

Pravidelné cvičenie

Aktívny pohyb je veľmi dôležitý. Spaľuje kalórie znižuje obsah tuku, zvyšuje cirkuláciu a pomáha odstrániť celulitídu tým, že zvyšuje svalový tonus pod kožou. Taktiež zlepšuje lymfatickú drenáž, ktorá odvádza toxíny z buniek. Celulitída vzniká, ak je odplavovanie toxínov pomalé.

Antioxidanty

Prijímajte dostatok potravín na antioxidanty. Je to napríklad Acai a iné bobule, červené a oranžové ovocie, zelenina a citrusové plody. Antioxidanty sú číslo jedna v obrane proti voľným radikálom, ktoré spôsobujú poškodenie buniek pokožky a prispievajú k tvorbe celulitídy.

Vyskúšajte zelený čaj

Pitím zeleného čaju pomôžete znížiť príznaky celulitídy. Zelený čaj je účinný pre zvýšenie výdaja energie a pomáha aj pri chudnutí. Tiež je silný antioxidant, ktorý pomáha predchádzať poškodeniu voľnými radikálmi. Potrebné je vypiť asi tri šálky zeleného čaju denne.

Postarajte sa o svoju pleť

Vonkajšie procedúry ako je napríklad kávový peeling, môžu zlepšiť krvný obeh a znižujú príznaky celulitídy. Použite tento peeling dvakrát týždenne. Navlhčite pokožku pod sprchou, vypnite vodu a vtierajte kávovú usadeninu do postihnutých oblastí po dobu niekoľkých minút. V závere opláchnite a hotovo!

Obmedzte kávu, či tabak

Hromadenie toxínov v tele ovplyvňuje aj pokožku a prispieva k vzniku celulitídy. Odstráňte alebo obmedzte toxíny, ako tabak, alkohol, kávu a spracované potraviny, ktoré obsahujú vysoké hladiny cukru a chemických prísad. Pite zároveň dostatočné množstvo vody.

Staré známe bylinky

Čaj z lístkov púpavy pomáha znížiť zadržiavanie tekutín a prispieva tak k vypláchnutiu toxínov z tela. Púpavové listy môžete tiež použiť do šalátov alebo čerstvých džúsov. Ginkgo biloba, rastlinný prípravok zo sušených listov ginkgo stromu, taktiež pomáha zlepšiť krvný obeh.

Trápi vás celulitída? Vyskúšajte tieto prírodné účinné triky
5 (100%) 5 votes

1 komentár

Comments are closed.